Zabiegi

Depilacja laserowa - Laser Palomar Vectus

O depilacji laserowej

Depilacja laserowa, pozwala na usunięcie zbędnego owłosienia dzięki innowacyjnej technologii, która udostępniana jest naszemu salonowi przez firmę ITP S.A. Jest ona dystrybutorem nowoczesnych urządzeń do medycyny estetycznej oraz rynku beauty. Za komfort i ukojenie podczas zabiegu odpowiada system chłodzenia znajdujący się w głowicy lasera, a końcówka o zwiększonym przekroju pozwala na depilację dużych powierzchni w zaledwie kilka minut. Urządzenie marki Palomar działa na długości fali 810 mm oraz wyposażone jest w czytnik SkinTel, który bada poziom aktywnej melaniny w skórze pacjenta, co pozwala na dobór indywidualnych parametrów zabiegu.

Cenne informacje

5-50 min. zależne od części ciała

od 75 zł

min. 6-8 zabiegów co min. 4 tygodnie

Przeciwwskazania

Często zadawane pytania

Dla najlepszego rezultatu, w przypadku usuwania owłosienia, należy wykonać od 6 do 8 (w sytuacjach indywidualnych nawet do 9 lub 10) zabiegów w następujących przerwach: twarz – 4 tyg, ramiona – 4 tyg, bikini – 4 tyg, plecy – 8-10 tyg, nogi – 8-10 tyg

Dzięki technologii, wykorzystywanej przez nasz salon, czyli stałe chłodzenie skóry przez głowicę, odczucia bólowe tracą na intensywności. Należy jednak pamiętać, iż sam zabieg nie jest bezbolesny.

Długość zabiegów uzależniona jest od liczby partii ciała poddawanym zabiegowi. Jest to zakres od 5 minut (wąsik) do 30 minut (całe nogi).

Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Po mniej więcej 2 tygodniach od wizyty włoski zaczynają wypadać, należy jednak pamiętać, iż do uzyskania najlepszych możliwych efektów konieczne jest wykonanie min. 8 zabiegów.

Tak, jeśli tylko miejsce poddawane depilacji nie będzie wystawione na promienie słoneczne.

Po wykonaniu minimum zalecanych zabiegów depilacji laserowej można oczekiwać najlepszych, indywidualnych efektów. Jednak by efekt utrzymywał się przez całe życie, należy wykonywać tzw. zabiegi „przypominające”, w powtarzalności mniej więcej co jeden rok.

Odtwórz wideo

O zabiegu

Laser diodowy, dostępny w naszym salonie, wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – SkintelTM. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. SkintelTM określa poziom melaniny i na podstawie odczytu automatycznie dobiera optymalne parametry zabiegu. Indywidualne ustawienia umożliwiają zastosowanie wyższej energii, bez ryzyka poparzenia. Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem jest opatentowana technologia Photon RecyclingSM, która polega na ponownym wykorzystaniu światła w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Tym samym, energia emitowana przez laser wykorzystywana jest efektywniej. Komfort zabiegu zapewnia zastosowane w głowicy rozwiązanie Advanced Contact CoolingSM, które powoduje, że skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła. W rezultacie wyczuwalność ciepła w trakcie procedury jest minimalna. Laser firmy Palomar, dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej pozwala wykonać epilację dużych powierzchni w zaledwie kilka minut.

Endermologia LPG Alliance - Modelowanie sylwetki

O endermologii LPG

Bezinwazyjna metoda mechanicznej stymulacji skóry, która w naturalny sposób reaktywuje metabolizm komórek. Działa na uwalnianie tłuszczu i zwiotczenie skóry, jednocześnie w pełni szanując równowagę biologiczną całego organizmu. Po 30 latach badań francuska firma LPG stworzyła innowacyjny patent enermologie® służący naturalnej regeneracji i stymulacji tkanek. Technologia wykorzystywana w naszym salonie jest udostępniona przez firmę ITP S.A. i pozwala ona na połączenie trzech aspektów:

Cenne informacje

20-40 minut

od 150 zł

6-10 zabiegów dwa razy w tygodniu

Przeciwwskazania

Często zadawane pytania

Średnio zabiegi trwają od 30-50 min, w zależności od wybranego przez klientkę zestawu.

Maszyna Endermologia LPG wyposażona jest w głowice, odpowiednią do zabiegów z zakresu modelowania sylwetki, dlatego dyskomfort jest zmniejszony do minimum. Niestety kwestie bólowe uwarunkowane są indywidualne, jednak w miarę wykonywania zabiegów skóra przyzwyczaja się i możliwy ból znika.

Średnia, najlepsza liczba wykonywanych zabiegów to mniej więcej 2-3 zabiegi tygodniowo, przez okres miesiąca.

Endermologia LPG to nieinwazyjna technika masażu mechanicznego, który w połączeniu ze stałym podciśnieniem precyzyjnie oddziałuje i stymuluje na tkankę tłuszczową, jak i na tkankę łączną skóry. Masaż ma za zadanie wpłynąć na metabolizm komórek w naturalny sposób.

Odtwórz wideo

O zabiegu

Nowy patent endermologie® to prawdziwy fitness dla Twojej skóry. W naturalny sposób pobudza odbudowę i produkcję odmładzających składników skóry: kolagenu dla jędrnej skóry, elastyny dla sprężystości i kwasu hialuronowego dla naturalnego wypełnienia i nawilżenia skóry W celu zapewnienia maksymalnego komfortu masaż wykonywany jest przez specjalny kostium „Endermowear”, który zapewnia optymalną moc zabiegu i daje możliwość wykonywania płynnych manewrów. Głowica Endermologie LPG zostały wzbogacone o zmotoryzowaną klapkę, która umożliwia wielowymiarową penetrację tkanki. Wymagane dotychczas trzy różne ruchy głowicą zabiegową, dzięki nowemu patentowi łączącego zmotoryzowaną rolkę i klapkę, zostały zastąpione przez prosty system styku głowicy ze skórą, co wpływa na odczucia zabiegowe. Nowy patent posiada unikalny Sensor Identyfikacji Skóry (ASI), umożliwiający przeprowadzanie zabiegu przy jednoczesnym, precyzyjnym dostosowywaniu się do jakości tkanki, jej delikatności, włóknistości oraz braku elastyczności.

Alma Harmony Baby Rejuve

O Alma Harmony Baby Rejuve ™

Alma Harmony Baby Rejuve ™ jest zaawansowaną i innowacyjną platformą laserową, stworzoną przez pionierską firmę – Alma Lasers ™, łączącą kilka technologii w jednym urządzeniu. System ten działa w oparciu o wykorzystanie światła, lasera, fal radiowych oraz ultradźwięku i jest dedykowana osobom borykającym się z problemami dermatologicznymi, jak i naczyniowymi. Niwelacja zmian pigmentowych, zmniejszenie wielkości porów, poprawa wyglądu zmian naczyniowych czy kolorytu i struktury skóry nigdy nie była łatwiejsza. Zabiegi przy wykorzystaniu urządzenia Alma Harmony Baby Rejuve ™ gwarantują bezpieczeństwo nawet na delikatnej i cienkiej skórze – obszarach szyi i dekoltu.

W gabinecie Beauty&Beauty wykorzystujemy trzy głowice:

Głowica Dye-VL

Zaawansowanie i popularność głowicy Dye-VL jest niewątpliwie spowodowane wykorzystywaniem wąskopasmowego, pulsującego światła z zakresu 500-600 nm. Wiązka ta pozwala na wypracowanie najlepszych możliwych efektów terapeutycznych na skórze klienta, przy jednoczesnym najwyższym bezpieczeństwie. Emitowane światło wychwytuje melaninę oraz oksyhemoglobinę w danym obszarze zabiegowym, pozwalając na efektywne usunięcie zmian naczyniowych i pigmentacyjnych usytuowanych na różnych głębokościach. Laser, dzięki powstałemu ciepłu, zamyka rozszerzone naczynia, a komórki odpowiedzialne za przebarwienia i inne zmiany skórne ulegają zniszczeniu. Przy większości zmian naczyniowych i trądzikowych, pierwsze rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak dla pełnego efektu laseroterapii rekomendujemy serię zabiegów. Dodatkowo wiązka światła głowicy Dye-VL działa stymulująco na kolagen w naszej skórze, więc wykazuje również działanie anti-aging.

Przeciwwskazania

Wskazania

Zalecenia pozabiegowe

Rekomendowana ilość zabiegów

Od 4 do 6 zabiegów

Czas rekonwalescencji

Brak

Czas trwania zabiegu

W zależności od ilości zmian

Odtwórz wideo

Często zadawane pytania

Na co najmniej 4 tygodnie przez zabiegiem głowicą Dye-VL należy zrezygnować z opalania (także w solarium). Należy również przerwać terapię retinoidami oraz odstawić maści i kremy z retinolem / wit. A. Bezpośrednio przed zabiegiem nie wolno wykonywać peelingu w miejscu, które ma być poddane działaniu lasera.

Przed zabiegiem obszar poddany zabiegowi jest dokładnie oczyszczany i odkażany. Pacjent otrzymuje okulary ochronne, które będą zabezpieczać jego wzrok przed działaniem lasera, a osoba wykonująca zabieg dobiera odpowiednią moc urządzenia. Działanie lasera polega na emitowaniu wiązki światła, która trafia prosto w zmianę skórną, nie naruszając przy tym zdrowych tkanek. Bezpośrednio po terapii pacjent może wrócić do codziennych czynności, przestrzegając zaleceń pozabiegowych.

Ostateczny efekt

Pierwsze efekty pojawią się już po kilku dniach od zabiegu. Jednak na ostateczne efekty można liczyć po wykonaniu pełnej serii.

Głowica ND:YAG

Głowica Nd:YAG stworzona jest do zwalczania nawet najgłębszych zmian naczyniowych, do których zaliczyć można pękające i rozszerzone naczynka na nogach. Laser ten wykorzystuje długość fali 1064 nm i oddziałuje na hemoglobinę we wspomnianych naczyniach, zmieniając się w ciepło co następnie prowadzi do koagulacji oraz miejscowego stanu zapalnego. Proces ten powoduje zamknięcie naczyń, w sposób bezbolesny i komfortowy, a efekty widoczne są natychmiastowo. Do uzyskania najlepszych możliwych rezultatów niezbędne jest wykonanie serii zabiegów.

Przeciwwskazania

Wskazania

Zalecenia pozabiegowe

Ostateczny efekt

Pierwsze efekty pojawią się już po kilku dniach od zabiegu. Jednak na ostateczne efekty można liczyć po wykonaniu pełnej serii.

Rekomendowana ilość zabiegów

W przypadku mniejszych naczynek wystarczy jeden zabieg.
W przypadku większych seria od 3 do 4 zabiegów.

Czas rekonwalescencji

Brak

Czas trwania zabiegu

W zależności od ilości zmian

Odtwórz wideo

Często zadawane pytania

Osoba wykonująca zabieg ustawia odpowiednie parametry na urządzeniu, zabezpiecza oczy specjalnymi okularami i rozpoczyna zabieg. Głowica lasera emituje zieloną plamkę, która naprowadza osobę wykonującą zabieg na naczynka wymagające zamknięcia, aby zabieg był maksymalnie precyzyjny oraz skuteczny. Po zabiegu, Pacjent otrzymuje zalecenia dotyczące postępowania pozabiegowego.

Głowica Termolifting NIR

Głowica Termolifting NIR działa przy wykorzystaniu technologii głębokiej podczerwieni NIR (near infrared), która równomiernie wprowadza wysoką temperaturę do głębokich warstw skóry właściwej, w wyniku czego następuje skrócenie włókien kolagenowych i stymulacja produkcji nowych oraz elastyny. Skóra poddana zabiegowi zagęszcza się i poprawia się jej elastyczność. Dzięki podgrzaniu i podrażnieniu włókien kolagenowych za pomocą technologii podczerwieni NIR zachodzi gwałtowny proces ich kurczenia i przywrócenia pierwotnego splotu i długości. Skutkuje to poprawą napięcia, elastyczności a w efekcie poprawą gęstości skóry. Drugim długofalowym skutkiem jest pobudzenie i stymulacja fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Ten drugi proces postępuje stopniowo wraz z przebudową tkanki podczas serii zabiegowych. Ostateczny efekt osiągamy w ciągu 3-6 miesięcy Zabieg można wykonywać o każdej porze roku bez względu na nasłonecznienie (nawet na opalonej skórze). Brak okresu rekonwalescencji oraz spektakularne efekty sprawiają, że termolifting NIR cieszy się dużą popularnością.

Przeciwwskazania

Wskazania

Zalecenia pozabiegowe

Rekomendowana ilość zabiegów

Minimum 3 zabiegi

Czas rekonwalescencji

Brak

Czas trwania zabiegu

30 - 60 minut

Odtwórz wideo

Często zadawane pytania

Od 3 do 6 miesięcy

Ostateczny efekt

Zabieg Termolifting ALMA HARMONY NIR jest zabiegiem szybkim i bezbolesnym, zatem nie wymaga podania znieczulenia miejscowego. Na miejsce, które ma być poddane zabiegowi smaruje się warstwą żelu zabezpieczającego. Następnie kosmetolog przykłada głowicę do skóry Pacjenta i prowadzi ją w obszarze objętym zabiegiem. Zabieg jest całkowicie bezpieczny – tkanki są podgrzewane do bezpiecznej temperatury, dzięki czemu nie dochodzi do wystąpienia efektów ubocznych, ponieważ jest to wysokość tolerowana przez naszą skórę. 

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja kosmetologiczna by wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Po kwalifikacji do zabiegu – kosmetolog dobiera odpowiednie dla Pacjenta parametry lasera.